Zvieratá

Château Amade
Château Amade
Pitypang s partičkou
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Kukkónia
starobxylý názov Žitného ostrova
Château Amade
Château Amade

Život v parku

Flóra a fauna Žitného ostrova sa odzrkadlila na našich stenách. Vážky vyryté do medi robia neplechu na mramorovej podlahe a vážka vyrobená z českého krištáľu bola prilepená na sklenené dvere v prechode do Wellness & Spa. Miestny hájnik nám požičal vypchatú jeleniu hlavu, ktorú sme dali nášmu keramikárovi, aby na základe nej vyrobil malé umelecké dielo.

V kaštiely žije množstvo žiab; dokonca sa vyšplhali až na kľučky dverí. Podľa miestneho presvedčenia je Žitný ostrov jedna obrovská žaba. Kukkónia (pôvodný názov Žitného ostrova) bola bahnistá, močaristá oblasť, plná tajomných vodných duchov, ktorí sa objavili na Zemi v podobe žaby s veľkým bruchom. Aj tento starodávny názov Žitného ostrova, KUKKÓNIA odkazuje na žaby. Kunka obyčajná vydáva zvuky ako kuk-kuk. Miestni obyvatelia tento zvuk používali k varovaniu pred príchodom Tatárov. (Turci sa neskôr vyhýbali tomuto regiónu, nepoznali túto oblasť, často sa stratili či utopili v bažine).

Kormorán je domorodý vták. Na začiatku 20. storočia tu bolo len niekoľko hniezd, ale dnes sa rozmnožili. Je to naozajstný "dravec loviaci ryby "; jeden kormorán spotrebuje 170 kilogramov rýb ročne. Kormorán na fotografii je vyrobený z vyplaveného dreva na breh Dunaja.

Na jednom konci záhrady žijú jahňatá. Tešia sa z mladej a jemnej jarnej trávy. Jahňa Lujza dostalo krásneho nového priateľa Stellu a kohút Pitypang (v preklade púpava, čítaj piťpang) so svojimi sliepkami prehrabáva zem.

Cookies