Klon Baranta a Lukostreľba

Château Amade
Château Amade
Unikátne maďarské bojové umenie
Château Amade
Barantha
umenie maďarského folklóru
Château Amade
Praskanie bičom
Château Amade
Château Amade

Baranta

Baranta je unikátne bojové umenie Maďarov, ktorí žili medzi 9. a 20. storočím. "Barantás" je zručný bojovník, ktorý dokáže používať rôzne typy zbraní, ako bič, šable, luk, kopiju a meč, ale môže sa tiež brániť holými rukami. Pozná všetky prvky maďarskej kultúry, ako ľudové tance, remeslá, ľudovú hudbu a rozprávky. V širšom slova zmysle, Baranta predstavuje kolektívne znalosti maďarského ľudu.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu pripravíme špeciálnu prezentáciu Baranta, v ktorej sa môžete naučiť a vyskúšať si všetky triky tohto úžasného bojového umenia.

Lukostreľba

Maďarská lukostreľba je jedným z najznámejších bojových umení na svete. Maďarskí lukostrelci na koňoch mnohokrát porazili iné kmene. Lukostrelec na koni je jazdec vyzbrojený lukom, je schopný strieľať počas jazdy z konského chrbta. Vo veľkých otvorených priestranstvách to bola veľmi úspešná technika pre lov, na ochranu stáda a na vojnu. Bola to určujúca charakteristika starovekých maďarských kmeňov, ktorá sa teší znovuzrodeniu.

Lukostreľba je jedinečný šport, ktorý zaujme mnohých z nás. Teraz majú naši hostia možnosť vidieť prezentáciu ľahko ozbrojeného jazdca so svojimi zbraňami - bič, kopije, meč, luk a dobre trénovaný kôň. Môžu sa tiež naučiť triky a tajomstvo od skutočných profesionálov! Zabezpečujeme príslušenstvo a terče.

Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať: +421 31 590 3800 alebo +421 918 620 498, e-mailom: info [at] hotelamade.sk

Tešíme sa na Vás!

Cookies