Hamam

Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
The best peeling before and after sunbath
Château Amade

HAMAM TURECKÉ KÚPELE

V moslimskom náboženstve má dôležité postavenie obrad kúpania. Prorok Mohamed bol presvedčený, že čistota má priaznivý vplyv na plodnosť, a keďže chcel, aby vo svätý deň mohamedánov mal čo najviac veriacich, v piatok nariadil očistný kúpeľ, hamam. V tradičných tureckých kúpeľoch – ako je ilidža, teda liečivý kúpeľ, resp. hamam, teda očistný kúpeľ – boli muži a ženy od počiatkov striktne oddelení, mali vybudované osobitné kúpele, resp. sa muži a ženy v kúpeľoch striedali.

Prirodzene, tradície sú veľmi dôležité, preto sa priebeh procedúry časom vôbec nezmenil. Očistný kúpeľ trvá približne 2 hodiny, v závislosti od rôznych kultúr, pričom okrem tela sa očistí aj duša, človek duševne pookreje, a očistia sa aj naše spirituálne zmysly.

Turecký kúpeľ sa začína dokonalou očistou tela i duše vo vírivke, ktorá pripraví telo na ďalšiu časť kúpeľného rituálu, čím je pobyt v parnom kúpeli, kde sa otvoria kožné póry a uvoľnia sa svaly. Relax pokračuje na mramorovom pódiu uprostred sály, ktoré sa z času na čas pokropí. Vďaka tomu je v sále 50 stupňov a 100-percentná vlhkosť, čo je základ tureckých kúpeľov. Para dôkladne čistí teplom otvorené póry a zjemňuje, skrášľuje kožu. Telo sa 20-30 minút postupne zahrieva, nie je teda vystavené náhlej horúčave, ktorá organizmus zaťažuje. Následne masér špeciálnymi rukavicami „kese“ očistí Vašu pokožku. Po tejto očiste sa odstránia odumreté bunky pokožky a Vaše telo je pripravené na mydlovú masáž, počas ktorej sa potápate v mydlovej pene. Masér mydlo z olivového oleja rozpustí v malej kadi, spení ho, potom doň namočí biele vrece z plátna, pripraví penu, ktorým Vás potom rovnomerne prikryje, a prejde každým bodom Vášho tela. Očista zasiahne aj hlbšie vrstvy kože, póry sa vyčistia a odumretá vrstva odíde spolu s penou. Koža je po masáži čistá, hodvábna, mäkká a hladká, svaly sa uvoľnia. V teple Vaše telo zvonka odpočíva, no vnútorné orgány sú pod vplyvom tepla aktívne. Po krátkom odpočinku pri šálke pravého tureckého čaju a tureckej sladkosti „baklavy“ v seraji nasleduje masáž celého tela. Z hamamu sa vrátite do všedného života nabití energiou, zregenerovaní, s čistým telom a dušou.

Ošetrenia Hamam

Prebudenie tela, 90 minút
Turecké kúpele, telový píling pomocou "Kese", turecká masáž v mydlovej pene, relaxácia a turecký čaj.

Oživenie duše, 120 minút
Turecké kúpele, telový píling pomocou "Kese", turecká masáž v mydlovej pene, relaxácia, aromatické relaxačné ošetrenie tela olejom a masáž tváre, turecký čaj.

 

Cookies