Spa Dizajn

Château Amade
Château Amade
Château Amade
kvákajúca žaba

Prečo zlato tečie po stenách a žaby sedia pri bazénoch?

Amade Château je ostrov pokoja a pohodlia v strede Žitného ostrova. Interiérové usporiadanie nášho Wellness & Spa zdôrazňuje našim návštevníkom, že sú na najväčšom a najúžasnejšom riečnom ostrove, ktorý kedysi naši predkovia označovali ako "Zlatá záhrada". Nie je to náhoda, že strop bazéna je vymaľovaný zlatou farbou a pieskovo sfarbená pozlátka stien tiež odráža zlaté svetlo - pred niekoľkými desaťročiami tu totiž miestni obyvatelia ryžovali zlato v sedimentoch Dunaja. Vzhľadom na túto skutočnosť bola vstupná hala ozdobená motívom ľudových výšiviek zlatej farby zmiešanej s pieskom. Prelína sa tu tradičné a moderné, táto krásna práca mapuje tvorivé schopnosti miestneho ľudu a bez pochýb obstojí v skúške času.

Naproti vchodu je motto rodiny Amadé - Amore et Candore, v preklade S láskou a cťou. Rodina Amade bola šľachtický rod s dobrou povesťou a skutkami, ktorej rodinným hniezdom bol malý opevnený zámok vo Vrakúni. Atmosféru rodu pripomínajú čalúnnené kreslá vo vstupnej hale. Do sklenených dverí boli vyryté verše Barona László Amade z Vrakúne, ktorý, ako si pamätáme zo školy, bol prvý skutočný hudobný skladateľ. Jeho pieseň "A jó Lovas katonának" (Trblietaví vojaci) sa spieva až do dnešných dní. S ľahkosťou písal v latinčine a nemčine a tiež skomponoval slovenský verš, ktorý je vidieť na paneli dverí vedúcich do šatne vo Wellness & Spa.

Zlatom farbená tapeta vo vstupnej hale je tiež "pamätná" - zobrazuje zámocký park s fontánou, a aj výzdoba v šatni pripomína bohatý vodný svet Žitného ostrova. Zariadenie je oslavou zručnosti miestnych stolárov, ktorí vyrobili lavičky a stoly z pôvodných strešných trámov sídla. Skupinka kvákajúcich žiab na prvom poschodí nie je len náhodne vybraná dekorácia. Je prevzatá z erbu obce Vrakúň a navrhnutá miestnym keramikárom, ktorý vytvoril aj všetky ostatné keramické predmety v hoteli. Motív vážky má podobný význam, v hojnom počte sa usídlili nielen na stenách a mramorových podlahách zámku, ale aj v parku.

Pozornosť ľudského oka pútajú prírodné tvary, ako guľa, alebo staroveký symbol slnka či vlny, ktoré predstavujú vodu. To je dôvod, prečo sa tieto tvary a formy opakujú na stropoch a stenách kúpeľov, ako vo vnútri, tak aj mimo areálu zámku.

Milí hostia, dúfam, že si vychutnáte zariadenie Amade Wellness & Spa rovnako, ako som si ja vychutnala navrhovanie všetkých krásnych a upokojujúcich prvkov, ktoré nájdete vo vnútri.

Verím, že sa v nich budete cítiť príjemne!

dekoratérka Éva Nagyvendégi 

eva.jpg

Cookies