Saunový svet

Château Amade
Château Amade
Château Amade
The Amade Sauna Island
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade

Saunový svet Amade

Vyskúšajte princípy žitia „slow life“ a vráťte sa späť do každodenného života nabití energiou a pocitom pohody a spokojnosti.

Vychutnajte si kultúru saunovania. Pozitívne účinky saunovania mnohí používajú na prevenciu chorôb. Exkluzívny saunový svet Amade Spa ponúka milovníkom saunovania jedinečný zážitok, ktorý poskytuje dokonalý oddych a relax.

Sauna, ako výraz, pochádza z fínštiny a zaužívaný je až do dnes. Každé saunovanie je vhodné doplniť kvalitnou masážou, ktorá podporí krvný obeh v celom tele. Po skončení sa odporúča relax v oddychovej zóne a konzumácia nápojov na uhasenie smädu. Prednosťou nášho komorného saunového sveta je aj pocit súkromia a komfortu.

Nájdete u nás tri typy sáun spolu s ochladzovacím vedrom:

Fínska sauna
Teplota od 95 °C do 105 °C. Odporúčaná dĺžka pobytu je 15 minút. Uvoľňuje svaly, intenzívnym potením čistí telo, posilňuje imunitný systém a zbavuje stresu. Zbavte sa stresu aj vy! Vhodný počas nádchy, v prípade, že netrpíte teplotami.
 

Parný kúpeľ
Čistí vaše dýchacie cesty a uvoľňuje póry vašej kože. Sauna má teplotu 45°C - 55°C a vysokú vlhkosť (100%). Medzi jeho účinky patrí uvoľnenie svalov, predovšetkým pohybových s celkovou relaxáciou. Vyššia teplota vzduchu tiež prispieva k zvýšeniu potenia, čím sa telo zbavuje toxických látok.
 

Infrasauna
Moderná sauna, v ktorej sa energia získava zo špeciálnych infračervených difuzérov. Tie vytvárajú v kabíne ideálnu teplotu pre odpočinok.

 

Sauna show - saunový ceremoniál

Je to saunovanie vyššej úrovne, ktoré poskytuje oveľa silnejšie potenie a intenzívnejší zážitok zo saunovania. Saunamajster polieva zohriate saunové kamene viacerými arómami, napr.: citrón, mäta, eukalyptus, pomaranč, atď. čím postupne zvyšuje teplotu sauny.
Následne uterákom, vlajkou a rôznymi ventilačnými technikami usmerňuje prúd horúceho vzduchu na hostí, pričom v pozadí hrá hudba.

Prečo je to lepšie ako normálne saunovanie?

 • Použitie viacerých aróm zlepšujúcich náladu a mentálne rozpoloženie.
 • Vyššia teplota, intenzívnejšie potenie
 • Ošetrovacie a regeneračné účinky peelingových programov na pokožku /napr.: vmasírovanie slaných olejov alebo medu do pokožky/
 • Hudba v pozadí pre hlbšiu relaxáciu
 • Intenzívnejší zážitok zo saunovania

Korbáčovanie/ošetrovanie korbáčom

Rôznymi zväzkami rastlín s liečivými účinkami napomáhame zintenzívneniu potenia pri saune jemnými a postupne razantnejšími údermi, ktoré vedú k príjemnému začervenaniu (prekrveniu) kože a relaxácii. Zážitok z korbáčovania prinavracia najstarodávnejšiu formu saunovania do 21. storočia.

Prečo je korbáčovanie lepšie než saunovanie?

 • Korbáčovanie je najstarodávnejším spôsobom saunovania
 • Intenzívnejšie potenie
 • Efekt omladzovania kože
 • Ošetruje pokožku vďaka uvoľnujúcim sa olejom z lístia rastlín
 • Jediné miesto na Slovensku s možnosťou tohto zážitku

Čo by som potreboval ešte vedieť?

 • Ošetrenie korbáčom je súčasťou saunovania
 • Údery korbáčom nespôsobujú bolesť
   

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať: +421 31 590 3800  | +421 918 620 498 e-mail: info [at] hotelamade.sk

 

Saunovanie s esenciálnymi olejmi

Pravidelné a správne saunovanie omladzuje telo a podporuje nielen fyzické, ale aj duševné znovuzrodenie, hlavne ak sa kombinuje s arómaterapiou.

Esenciálne oleje sa ľahko dostanú do najhlbších vrstiev pokožky prostredníctvom rozšírených pórov prehriateho tela. Cez cievnu sieť ovplyvňujú celý organizmus, do krvného obehu sa dostanú pomocou dýchania.

 

PANAROM esenciálne oleje v saune

Citrónová kôra (Citrus limonum ze.): podporuje vylučovanie toxínových látkov, osviežuje, tonizuje a detoxikuje. Každý má rád jej príjemnú arómu.

Eukalyptus úzkolistý (Eucalyptus radiata): má antivírusový, antiseptický účinok. Posilňuje imunitný systém a uľahčuje dýchanie. Má klasickú eukalyptovú vôňu. Akonáhle sa dostane do vzduchu a vdýchneme jeho vôňu, dýchanie bude ľahšie, negatívne myšlienky zmiznú a hlava sa vyčistí.

Borovica lesná (Pinus sylvestris): energetizuje, vyčisťuje dýchacie cesty a uľahčuje dýchanie. Nabíja silou a energiou, pričom vedie k vnútornému pokoju.

Mäta bergamotová (Mentha citrata): uvoľňuje úzkosť a nervový systém. Má jemne mätovo-citrusovú vôňu, zjednotí v sebe pokoj a fókus.

Majorán (Origanum majorana): uvoľňuje fyzické aj duševné kŕče. Podporuje vykašlávanie a má upokojujúci účinok.

 

PANAROM esenciálne oleje sú v predaji v Amade Spa.

____

V prípade záujmu sa na procedúru môžete objednať telefonicky +421 (0) 31 5903867, +421 (0) 918 620 493, e-mailom: wellness [at] hotelamade.sk alebo osobne na wellness recepcii. Na všetky služby odporúčame sa vopred objednať.

Cookies