Po stopách Cousteau

Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Žitný Ostrov
najväčšia kolónia sladkovodných hubiek na svete
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade

Po stopách kapitána Cousteau

Objavte najväčšie ústie rieky v Európe! Žitný ostrov je riečny ostrov na juhozápade Slovenska, šíriaci sa od Bratislavy po Komárno. Leží medzi Dunajom, jeho prítokom  Malým Dunajom a Váhom. Ostrov je hlavnou súčasťou Podunajskej nížiny. Je to najväčší riečny ostrov v Európe s rozlohou až 1,886 km², s dĺžkou 84 km a šírkou 15 až 30 km. Je dôležitou zásobárňou pitnej vody a v regióne poľnohospodárskou oblasťou.

Jeho fauna je charakteristická a jedinečná. Tak sa o nej vyjadril Jacques Cousteau, slávny oceánograf, keď študoval autochtónne druhy vôd ramien Dunajského Klátova. Jeho film sa neskôr stal senzáciou. Žitný ostrov je domovom najväčšej kolónie sladkovodných hubiek na svete.

Výlety po Dunaji

Dostaňte sa bližšie k divočine Žitného ostrova výletom na lodi alebo kajaku! Plavte sa s nami po ramenách Dunaja neďaleko obce Bodíky - pod vedením skúsených sprievodcov - od mája až do septembra! Počas prehliadky môžete objaviť nové miesta a uzrieť vzácne druhy živočíchov. Dokonca aj skúsení cestovatelia budú chvíľami zaskočení fantastickou, takmer nedotknutou krajinou (pralesom) Žitného ostrova.

Cookies