Herend porcelán

Luxury boutique hotel Château Amade Slovakia
Megvásárolhatja nálunk a világhírű herendi porcelánt!
Luxury boutique hotel Château Amade Slovakia
Luxury boutique hotel Château Amade Slovakia
Luxury boutique hotel Château Amade Slovakia
Luxury boutique hotel Château Amade Slovakia

K zakúpeniu priamo na recepcii!

Aj kráľovná Viktória na ňom večerala a rovnako aj princezná Diana sa ním každoročne na vianoce obdarúvala. A teraz je čas, aby ste si aj vy vychutnali neobyčajný zážitok z pravého a originálneho Herend porcelánu.

Herend má za sebou neuveriteľnú históriu, precestoval oceány a prešiel niekoľkými generáciami, kým sa dostal na najvyššiu priečku medzi porcelánmi. Herend je známy aj pod názvom "Biele zlato". Manufaktúra bola založená v roku 1826 a dnes je najväčšia v Európe.
Najvyššie uznanie priniesli pre Herend práve výstavy. V roku 1845 to bola Viedenská výstava, veľká výstava v Londýne v roku 1851, výstava všetkých národov v New Yorku v roku 1853 a expozícia Universelle v Paríži v roku 1855. Objednávky prišli z z kráľovských dvorov či od aristokratov z Maďarska aj zahraničia. Názvy najznámejších vzorov pochádzajú z mien ako Viktória, Esterházyovci, Rotschildovci a ďalší. Rovnako bol Herend hlavným dodávateľom porcelánu aj pre dynastiu Habsburgovcov.

Kráľovná Viktória si objednala počas prvej svetovej výstavy v Londýne celý set. Jej meno sa spája so vzorom Viktória a bola po nej pomenovaná aj celá zbierka. Diana bola zas vášnivou zberateľkou čínskych firgúr. Jej kolekcia, momentálne vystavená v Althrope domove rodiny Spencera, bola maľovaná v klasickom Herend sieťovom štýle. Niekoľko Herend kúskov bolo darovaných aj pápežovi Jánovi Pavlovi II. a Benedikt XVI. bol obdarovaný Herend figúrkou pri príležitosti svojich 80. narodenín. Svetoznámy jazdec a víťaz formuly 1 (F1), Lewis Hamilton je šťastným majiteľom Herend trofeje, ktorú získal za víťazstvo v maďarskej Grand Prix v roku 2007 na Hungaroringu. Aj Arnold Schwarzenegger je zberateľom a vlastní niekoľko kúskov Herend Číny.

Manufaktúra je dnes najväčšou výrobňou porcelánu a svoju ziskovosť a úspech si stále drží. Herend predstavuje harmóniu medzi históriou 19. storočia a moderným 21. storočím.
 

Herend porcelán

Podávame čaj v ručne maľovanom Herend porceláne. V roku 1851 na svetovej výstave v Londýne farebné motýle zaujali kráľovnú Viktóriu, ktorá si jedálenský servis okamžite objednala. Kráľovský dizajn bol nazvaný Viktória, na jej počesť. Dnes je dizajn Viktória ozdobou kráľovských stolov. Šupinaté ornamenty zvierat boli obľúbené u princeznej Diany.

Okrem štandardných čajových servisov, Viktória vzorov a či figúrok Diany, môžete vo výrobe nájsť aj množstvo jedinečných kúskov Herend porcelánu.
Každý z nich je umelecké dielo a môžete si ho objednať na recepcii nášho hotela vďaka spolupráci s výrobcom Herend porcelánu a hotela Amade Château.
 

Pashmina

Ručne vyrábané Pashmina doplnky sú k dispozícii na recepcii v rôznych veľkostiach od šatky po štóly. Pashmina je jemný druh kašmírovej vlny, ktorá pochádza zo štyroch odlišných plemien kašmírskej kozy. Textílie z nej vyrobené boli prvýkrát tkané v Kašmíre. Naše krásne tkané Pashmina doplnky vyrobila Mária Nagyová z Kútnikov, ktorá sa venuje tkaniu tradičných vzorov. Sú známe svojou mäkkosťou a hrejivosťou.

Viac informácii: +421 31 590 3800 alebo +421 918 620 498, e-mail: info [at] hotelamade.sk

Tešíme sa na Vás!

A kde sa dá zakúpiť?

Okrem štandardných čajových servisov, Viktória vzorov a či figúrok Diany, môžete vo výrobe nájsť aj množstvo jedinečných kúskov Herend porcelánu.
Každý z nich je umelecké dielo a môžete si ho objednať na recepcii nášho hotela vďaka spolupráci výrobcu Herend porcelánov a kaštieľa Château Amade.

+421 918 620 498 | info [at] hotelamade.sk | rezervacie [at] hotelamade.sk

Cookies