Filozofia zlata

Château Amade
The golden garden therapy
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Château Amade
Dragonfly gate
Château Amade
Château Amade
Château Amade

Prečo tečie zlato po stenách a žaby sedia pri bazénoch?

Amade Château je ostrov pokoja a pohodlia v strede Žitného ostrova. Interiérové usporiadanie nášho Wellness & Spa zdôrazňuje našim návštevníkom, že sú na najväčšom a najúžasnejšom riečnom ostrove, ktorý kedysi naši predokvia označovali ako "Zlatá záhrada". Nie je to náhoda, že strop bazéna je vymaľovaný zlatou farbou a pieskovo sfarbená pozlátka stien tiež odráža zlaté svetlo - pred niekoľkými desaťročiami tu totiž miestni obyvatelia ryžovali zlato v sedimentoch Dunaja. Vzhľadom na túto skutočnosť, bola vstupná hala ozdobená motívom ľudových výšiviek zlatej farby zmiešanej s pieskom. Prelína sa tu tradičné a moderné, táto krásna práca mapuje tvorivé schopnosti miestneho ľudu a bez pochýb obstojí v skúške času.

Naproti vchodu je motto rodiny Amade - Amore et Candore, v preklade S láskou a cťou. Rodina Amade bola šľachtický rod s dobrou povesťou a skutkami, ktorej rodinným hniezdom bol malý opevnený zámok vo Vrakúni. Atmosféru rodu pripomínajú čalúnnené kreslá vo vstupnej hale. Do sklenených dverí boli vyryté verše Barona László Amade z Vrakúne, ktorý, ako si pamätáme zo školy, bol prvý skutočný hudobný skladateľ. Jeho pieseň "A jó Lovas katonának" (Trblietaví vojaci) sa spieva až do dnešných dní. S ľahkosťou písal v latinčine a nemčine a tiež skomponoval slovenský verš, ktorý je vidieť na paneli dverí vedúcich do šatne.

Zlatom farbená tapeta vo vstupnej hale je tiež "pamätná" - zobrazuje zámocký park s fontánou, a aj výzdoba v šatni pripomína bohatý vodný svet Žitného ostrova. Zariadenie je oslavou zručnosti miestnych stolárov, ktorí vyrobili lavičky a stoly z pôvodných strešných trámov sídla. Skupinka kvákajúcich žiab na prvom poschodí nie je len náhodne vybraná dekorácia. Je prevzatá z erbu obce Vrakúň a navrhnutá miestnym keramikárom, ktorý vytvoril aj všetky ostatné keramické predmety v hoteli. Motív vážky má podobný význam, v hojnom počte sa usídlili nielen na stenách a mramorových podlahách zámku, ale aj v parku.

Pozornosť ľudského oka pútajú prírodné tvary, ako guľa, alebo staroveký symbol slnka alebo vlny, ktoré predstavujú vodu. To je dôvod, prečo sa tieto tvary a formy opakujú na stropoch a stenách kúpeľov, ako vo vnútri, tak aj mimo areálu zámku.

Objavujte triky ryžovania zlata v našich kúpeľoch - nezabudnuteľná aktivita pre skupiny aj jednotlivcov! 
 

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle: +421 31 590 3800 alebo +421 918 620 498, e-mailom: info [at] hotelamade.sk

Cookies