logo

wellness

 

HAMMAM TURECKÉ KÚPEĽE

V moslimskom náboženstve má dôležité postavenie obrad kúpania. Prorok Mohamed bol presvedčený, že čistota má priaznivý vplyv na plodnosť, a keďže chcel, aby vo svätý deň mohamedánov mal čo najviac veriacich, v piatok nariadil očistný kúpeľ, hammam. V tradičných tureckých kúpeľoch –ako je ilidža, teda liečivý kúpeľ, resp. hammam, teda očistný kúpeľ–boli muži a ženy od počiatkov striktne oddelení, mali vybudované osobitné kúpele, resp. sa muži a ženy v kúpeľoch striedali.

Prirodzene, tradície sú veľmi dôležité, preto sa priebeh procedúry časom vôbec nezmenil. Očistný kúpeľ trvá približne 2 hodiny, v závislosti od rôznych kultúr, pričom okrem tela sa očistíaj duša, človek duševne pookreje, a očistia sa aj naše spirituálne zmysly.

Turecký kúpeľ sa začína dokonalou očistou tela i duše vo vírivke, ktorá pripraví telo na ďalšiu časť kúpeľného rituálu, čím je pobyt v parnom kúpeli, kde sa otvoria kožné póry a uvoľnia sa svaly. Relax pokračuje na mramorovom pódiu uprostred sály, ktoré sa z času na čas pokropí. Vďaka tomu je v sále 50 stupňov a 100-percentná vlhkosť, čo je základ tureckých kúpeľov. Para dôkladne čistí teplom otvorené póry a zjemňuje, skrášľuje kožu. Telo sa 20-30 minút postupne zahrieva, nie je teda vystavené náhlej horúčave, ktorá organizmus zaťažuje. Následne masér špeciálnymi rukavicami „kese“ očistí Vašu pokožku. Po tejto očiste sa odstránia odumreté bunky pokožky a Vaše telo je pripravené na mydlovú masáž, počas ktorej sa potápate v mydlovej pene. Masér mydlo z olivového oleja rozpustív malej kadi, speního, potom doň namočí biele vrece z plátna, pripraví penu, ktorým Vás potom rovnomerne prikryje, a prejde každým bodom Vášho tela. Očista zasiahne aj hlbšie vrstvy kože, póry sa vyčistia a odumretá vrstva odíde spolu s penou. Koža je po masáži čistá, hodvábna, mäkká a hladká, svaly sa uvoľnia. V teple Vaše telo zvonka odpočíva, no vnútorné orgány súpod vplyvom tepla aktívne. Po krátkom odpočinku pri šálke pravého tureckého čaju a tureckej sladkosti „baklavy“ v seraji nasleduje masáž celého tela. Z hammamu sa vrátite do všedného života nabití energiou, zregenerovaní, s čistým telom a dušou.

 

Hammam procedúry

Vitality boost (Podpora vitality) 60 minút
Turecký kúpeľ, telový píling pomocou “kese” alebo masáž v mydlovej pene , relaxácia a vychutnávanie tureckého čaju.
Body awakening (Prebudenie tela) 90 minút
Turecký kúpeľ, telový píling pomocou “kese”, turecká masáž v mydlovej pene, relaxácia a vychutnávanie tureckého čaju.
Reviving soul (Oživenie duše) 120 minút
Turecký kúpeľ, telový píling pomocou “ kese”, turecká masáž v mydlovej pene, relaxácia, aromatické relaxačné olejové ošetrenie a masáž tváre, vychutnávanie tureckého čaju.

levent arac kiralama beykoz arac kiralama cekmekoy arac kiralama havaalani arac kiralama dudullu arac kiralama