logo

aktivity

Osviežte si Váš pobyt u nás rozmanitými športovými i kultúrnymi aktivitami v okolí hotela. V prípade záujmu o ktorúkoľvek z nižšie uvedených aktivít Vám podrobnejšie informácie poskytneme priamo na recepcii, alebo si vyžiadajte informácie e-mailom na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . V prípade špecifických požiadaviek nás neváhajte kontaktovať, radi Vám pripravíme doplnkový program pobytu podľa Vašich požiadaviek.

Ryžovanie zlata

Na Žitnom ostrove, ktorý sa označoval ako Zlatá záhrada, naši predkovia v Dunaji ryžovali zlato. Interiér nášho wellness & spa pripomína to staré,už skoro zabudnuté remeslo. V kúte spa odpozorujte fortiele ryžovanie zlata a vrát´te sa domov s vlastnou korist´ou. Dostat´ alebo nosit´ zlato je dobrý pocit, no vyryžovat´ si zlato je naozaj trváci zážitok. 

 

Filmový večer

Na filmovom plátne v kinosále László sa stretnete s najväčšími hollywoodskými hviezdami, neodolateľnými zvodcami i akčnými hrdinami zachraňujúcimi svet, ako aj s nezabudnuteľnými stálicami klasických čiernobielych filmov. Prirodzene nezabúdame ani na deti, pre nich máme pripravené premietanie rozprávok.  Vôňa popcornu iste priláka každého prežit´ filmové zážitky spoločne. 

Romantický piknik 

Obrovský anglický park v Amade Chateau je najdokonalejšie miesto pre romantický piknik vo dvojici. Károvaná deka rozprestretá na tráve, pletený piknikový košík, ľadom vychladené šampanské a kvety. Domáce delikatesy podáva čašník v bielych rukaviciach.  Popíjat´ šampanské v nežnom objatí prírody: splní sa Vám dávny sen. 

Športové aktivity

Nordic walking 

V súčasnosti je už aj u nás na Slovensku čoraz populárnejšie toto športové odvetvie. Nordic walking je hybridom chôdze a lyžovania na bežkách  - používanie dvoch turistických palíc zabezpečí skutočne intenzívny zážitok z pohybu. Tento šport posilňuje svaly, pričom odbremeňuje šľachy, zvyšuje kondíciu a pomáha aj chudnúť. Nordic walking si môžete vyskúšat´ v Amadeho lese, ktorý je vzdialený od kaštieľa len niekoľko minút. Počas prechádzky môžete obdivovat´ aj jedinečnú faunu nášho lesíka a kanálu, kde môžete zazriet´ veveričky, srny a spevavé vtáky. 

Cykloturistika

Regiónom prechádza medzinárodná Dunajská cyklistická trasa, vďaka ktorej si cyklisti môžu vychutnať atraktívne územie pozdĺž celého Vodného diela Gabčíkovo. Cyklotrasa v dĺžke 80km ďalej prechádza malebnými obcami Kyselica, Vojka nad Dunajom, Bodíky, Horný Bar, Trstená na Ostrove, Baka, Gabčíkovo, Sap, Medveďov, Kľúčovec.. V prrípade záujmu hotel zabezpečí aj bicykle. 

Splav na bodíckych ramenách

Zúčastnite sa na nezabudnuteľnej vodnej túre a nechajte sa očarit´ krásou žitnoostrovskej prírody. Počas splavu čaká Vás zaujímavé blúdenie na skoro nedotknuté miesta a s malým št´astím uvidíte aj hore krúžiaceho orliaka morského. Program je zabezpečený skúsenými sprievodcami a inštruktážou,  takže aj menej skúsení, amatéri i deti môžu absolvovat´ tento program. Program je aktuálny od mája  do septembra. 

Golf

Pre golfových nadšencov je cca 20km od hotela k dispozícii 18-jamkové ihrisko WELTEN v Báči. Podrobnejśie informácie nájdete na http://golf.welten.sk.

Výlety

Amade les 

Pre tých, ktorí majú radi dlhé, romantické prechádzky na čerstvom vzduchu a sú aj dostatočne zvedaví, ponúka skvelý relax Amade les, ktorý sa rozprestiera pár metrov od kaštieľa. Pestrofarebná príroda, svieža vôňa rastlín,  spev trilkujúcich vtákov a labute i kačky pokojne plávajúce sa po hladine  - očarí všetky zmysly. 

Vodné dielo Gabčíkovo
 
Vodné dielo Gabčíkovo je od hotela vzdialené len pár kilometrov a patrí k najdlhším riečnym ostrovom na Slovensku. Vodné dielo chráni priľahlé územia pred povodňami, zabezpečuje celoročnú plavbu, poskytuje cca 8 % ročnej spotreby elektrickej energie na Slovensku a v neposlednom rade vytvára možnosti pre turistický rozvoj regiónu.

Vodné mlyny

Mlyn v Dunajskom Klátove je ideálnym miestom pre milovníkov romantických prechádzok a piknikov v tráve. Územie s cennou flórou a faunou je vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu. V mlyne je dnes stála expozícia vodného mlynárstva s pôvodným zariadením. K technickým pamiatkam ľudového mlynárstva patrí aj Kolový mlyn v Tomášikove, ktorý dodnes funguje. Nachádza sa v krásnom prostredí lužného lesa na obľúbenej vodáckej trase. V okolí vodného mlyna v Jelke je vybudovaný malý skanzen, ako aj dobre vybavevné táborisko s možnosťou kotvenia lodí. V chatárskej oblasti Alba Régia sa nachádza Kolový mlyn v Jahodnej, bujne zarastený mlyn s malebnými ostrovčekami a bohatou vegetáciou.

Gyõr

Navštívte krásne malé mestečko v Mad´arsku, ktoré sa nachádza 30 km d´aleko od nášho kaštieľa.  Jedinečná atmosféra mestečka vd´aka historickým malým uličkám, rieke Rába a mnoho nákupno - zábavným možnostiam Vás určite očarí. V prípade záujmu Vám radi zabezpečíme aj sprievodcu.                                              

Rodiny s detičkami by nemali vynechat z programu návštevu zoologickej záhrady, v ktorej sa nájdu rôzne druhy egzotickych i domácich zvierat.  

Bratislava

Pre milovníkov histórie i kultúry je deň strávený v starom meste Bratislavy nezabudnuteľným zážitkom. Tipy na kultúrne pamiatky, divadelné predstavenia a skvelé bary Vám radi poskytneme  -  takisto v prípade záujmu Vám radi zabezpečíme aj sprievodcu.  

 

levent arac kiralama beykoz arac kiralama cekmekoy arac kiralama havaalani arac kiralama dudullu arac kiralama